Chocolate Cipher czyli font Czekoladka

W ramach pracy nad Szyfratorem pojawiło się mnóstwo próśb, czy to w ocenach pod apką, czy to w wiadomościach prywatnych, żeby dodać szyfr Czekoladka.

Jest to jeden z dość prostych i popularnych szyfrów harcerskich, ale ze względu na to, że znaki szyfrowaneobrazkami nie miałem zbytnio pomysłu jak można to zrobić w aplikacji na Androida.

Na pewno można było spróbować przypisać do każdej litery obrazek i kodować to w ten sposób, jednak aplikacja miała być lekka, a to by powiększyło znacząco jej rozmiar, w związku z czym myślałem nad jakimś bardziej „przyjaznym” rozwiązaniem tego problemu.

Ostatnio podczas rozmowy z twórcą HarcAppa wpadł pomysł, żeby stworzyć czcionkę, która będzie wyglądała tak jak znaki z szyfru Czekoladka.

Wystarczyło jedno w miarę wolne popołudnie, żeby zrealizować chociaż część planu związanego z wprowadzeniem szyfru Czekoladka do Szyfratora, mianowicie udało mi się siąść i stworzyć czcionkę, która wygląda jak poszczególne litery z szyfru. Kolejnym krokiem będzie wdrożenie tego rozwiązania do aplikacji na androida.

Aktualnie po zainstalowaniu czcionki pisanie w MS Word wygląda tak:

No więc jeśli chcesz szybciej szyfrować szyfrem Czekoladka przygotowując materiały na zbiórki, gry terenowe, czy wszystko inne związane z harcerstwem, to mam dla Ciebie dobrą informację!

Wystarczy pobrac czcionke należy wejść na   stronę, przejść do zakładki Files, pobrać, a następnie, kliknąć prawym przyciskiem myszy na plik ChocolateCipher.ttf, wybrać zainstaluj i można z niej korzystać np. w MS Word lub innych edytorach tekstowych.

Będę wdzięczny za każdy feedback i informację, że coś gdzieś jest nie tak! 🙂

 

4 Replies to “Chocolate Cipher czyli font Czekoladka”

    1. Dzięki wielkie za info, sprawdzałem, sprawdzałem i nie widziałem tego.. Już poprawione!
      Błąd dotyczył tylko małego „d”. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *