Daj się poznać 2017 – biorę udział!

Jakiś czas temu w sieci trafiłem na bloga devstyle.pl, który zainteresował mnie na tyle, że trafił do mojej listy rss. Pomiędzy jednym a drugim artykułem przewinęły się wzmianki o konkursie Daj się poznać i jego tegorocznej edycji.

Poczytałem, posprawdzałem i gdzieś tam głęboko w główce zakołatała myśl, że może by tak wziąć w nim udział, jednak przez prawie cały luty nie pojawił się żaden warty uwagi i 10 tygodni kodowania pomysł. Mimo usilnych prób wymyślenia czegokolwiek, dyskusji, podpytywania znajomych i wymyślania najdziwniejszych rzeczy nic ciekawego nie przychodziło mi do głowy.

Aż do momentu, gdy kilka dni temu napisał do mnie znajomy, czy nie pomógłbym w znalezieniu aplikacji, która ogarniała by magazyn przy jednym z projektów w których pracuje. Szybkie przemyślenie, kalkulacja wolnego czasu i chęci wzięcia udziału w konkursie sprawiło, że podejmuje się wyzwania, które nie będzie się jednak składało z wyszukania aplikacji magazynowej, a napisania takowej! a co!

Mam nadzieję, że praca, wyjazdy i wrodzone lenistwo nie przeszkodzą mi w dotrwaniu do końca, a przynajmniej w przygotowaniu aplikacji, która będzie użyteczna i w jakiś sposób przydatna. Chociaż tutaj jest już jakiś pomysł, plan, były konsultacje więc można powiedzieć projekt gdzieś tam kiełkuje i zabiera energię i atencję.

Skoro to pierwszy post, warto chyba zrobić małe przemyślenie na temat tego, czego spodziewam się po konkursie i co z uczestnictwa w nim będę miał?
Bo jednak warto robić coś i uzyskiwać z tego profity 🙂

Nie spodziewam się żadnych nagród,  bo mam nadzieję że samo pisanie bloga i to, że ktokolwiek zainteresuje się tematem będzie satysfakcjonujące. Czyli mamy punkt 1 – satysfakcja.

10 tygodni, 20 postów, zrobienie aplikacji – brzmi jak wyrobienie systematyczności, poćwiczenie planowania i organizacji własnego czasu – brzmi nieźle! Mamy punkt 2.

Zastanawiam się czy jest jakiś punkt trzeci, ale na razie nic sensownego do głowy mi nie przychodzi, albo dopiero się wykluwa. Jak się wykluje będzie można dopisać – zawsze post więcej!

No dobra, tyle tytułem wstępu do samego konkursu, oficjalnie zaczyna się za dwa dni więc jest jeszcze trochę czasu, żeby wymyślić sobie kiedy to będę robił i w jaki sposób.

Stay tuned!

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *